11 طرح کد مکالمه رایگان همراه اول

3) می باشد در این صورت از تمام شیارهای استاتور در حالت كار دائمی استفاده می شود در موتورهای یك فاز صنعتی اغلب سیم پیچی كمكی پس از راه اندازی موتور از مدار خارج می شود برای چنین حالتی معمولاً سیم پیچی به طرق مختلف انجام می گیرد در ساده ترین حالت آن سیم پیچی بصورت یك طبقه انجام گرفته و دو سوم شیارها را برای سیم پیچ اصلی و یك سوم باقی مانده را برای سیم پیچ كمكی كه در این حالت فقط برای راه اندازی بكار می رود اختصاص می دهند. اگر سیم پیچی یك طبقه سه فازه باشد در این صورت مجموع گروه كلافهای لازم برای سه فاز 1.5 برابر تعداد قطبها خواهد بود. در صورتی که این امر معین نشده باشد، با استفاده از سرعت روتور حک شده بر روی پلاک، میتوان تعداد قطبها را مشخص نمود. در صورتیكه بخواهیم سیم پیچی به صورت زنجیری یا با كلافهای یك اندازه پیچیده شود می توانیم برای ترسیم دیاگرام سیم پیچی و یا برای قرار دادن كلافها در داخل شیارها، كلافها یك گروه كلاف را به ترتیب در كنار یكدیگر جا زده و یا اینكه بدون توجه به تعداد كلافهای یك گروه كلاف، كلافها را در شیارها به صورت یك در میان جا زده و سپس آنها را سربندی نمود.

اگر بخواهیم تفاوت موتور سه فاز و تک فاز را بیان کنیم، باید بگوییم که قدرت موتور و راندمان کاری در موتورهای سه فاز بیشتر از تک فاز است. تعداد حلقه های سیم پیچ ها را بشمارید تا در هنگام بوبین پیچی مجدد،به همان تعداد حلقه بوبین پیچی شود. فرآیند سیم پیچی و سربندی، رسم نقشه و دیاگرام، تهیه جدول و انجام محاسبات، برخی از مهمترین مراحل آموزش سیم پیچی موتور به شمار میروند. برداشتن هارد در گوشی های مختلف یا نصب و بر داشتن تاچ و ال سی دی در موبایل ها از مهمترین تقاضاهای مصرف کنندگان در مراجعه به تعمیرکنندگان محسوب می شود. اولین و مهمترین ویژگی که یک آموزشگاه خوب سیم پیچی دارد مجهز بودن آن آموزش سیم پیچی الکتروموتور است. یک آموزشگاه خوب برای ثبت نام دوره سیم پیچی موتور ویژگی هایی دارد. دومین ویژگی جامع و کامل بودن دوره است. سومین ویژگی مهارت های استاد است. باز کردن موتورها، بررسی سیم پیچ و باز پیچی مجدد آن امری تخصصی بوده و نیاز به دانش و مهارت دارد. برای انتخاب گام سیم پیچی از ضریب استفاده می شود كه مقدار آن معمولا بوده و با ضریب آن در y گام سیم پیچی yz بدست می آید.

موتورهای سه فاز و تک فاز از مهم ترین انواع موتور الکتریکی هستند که کاربرد بسیاری داشته و در انواع لوازم برقی استفاده می شود. و رابطه فوق ns دور سنكرون میدان استاتور می باشد كه مقدار آن از دور موتور كه nr بر روی پلاك موتور نوشته میشود كمی بیشتر است. سیم پیچ ها سیم­های طویل مسی هستند که معمولا به دور استاتور پیچیده می­شوند و میدان مغناطیسی مورد نیاز چرخش روتور را تامین می­کنند. این سیم پیچ ها در برابر حرارت و اضافه جریان ها آسیب می بینند و نیاز به عیب یابی پیدا می کنند. این بار سیم پیچی را طوری انجام می دهیم كه در شیارهای دو طبقه یك بازو از كلاف اصلی و یك بازو از سیم پیچ راه انداز قرار بگیرد. در صورت آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور مطمئن باشید که از یک بازار کار عالی و درآمدزا بهره مند خواهید شد. هر کدام یک از این مسائل مطرح شده در آموزشگاه های تخصصی تعمیرات موبایل به طور جداگانه ساعت ها نیازمند آموزش است. بدین ترتیب در مورد فاز R چون تعداد شیارها زیر هر قطب مربوط به هر فاز برابر با 2 می باشد بنابراین شیار شماره 1 و 2 باید توسط بازوی كلاف مربوط به فاز R پر شود.

در شكل ، ابتدا اولین گروه كلاف را در شیارهای (2-1) و (8-7) به طریقی رسم می كنیم كه كلاف كوچكتر در شیارهای (7-2) و كلاف بزرگتر در شیارهای (8-1) واقع شوند پس از آن گروه كلاف دوم را در شیارهای (16-9) و (15-10) كه مربوط به فاز سوم T می باشد مجاور گروف كلاف اول ترسیم نموده و به همین ترتیب گروه كلاف سوم را در شیارهای (24-17) و (23-18) كه مربوط به فاز دوم S می باشد در مجاورت گروه كلاف دوم رسم می نامیم بدین ترتیب سه گروه كلاف به اندازه مساوی در مجاورت یكدیگر رسم شده و پیشانی این سه گروه كلاف نیز در یك ردیف (یك طبقه) قرار می گیرند. سیم پیچ ها معمولا در تمام موتورهای الکتریکی از جمله تک فاز و سه فاز و در بالابرها، آسیاب ها، تجهیزات کارخانه ها، دستگاه های تولید و غیره استفاده می شوند. توجه کنید که با استفاده از شارژ دریافتی امکان خریداری بستههای تشویقی از جمله بستههای اینترنت همراه، پیامک و … اگر برای شروع کار به مشکل خوردید از نوک پیچ گوشتی یا انبردست برای اهرم کردن استفاده کنید. کار کردن روی سطح آلوده باعث نفوذ خاک و آلودگی به داخل بدنه الکتروموتور شود. هنگامی که آرمیچر را از داخل استاتور خارج کردید، بدنه اصلی را کنار بگذارید تا قطعات فلزی را جذب نکند.