11. توان تحمل حرارت مداوم

با این وجود لوله مانیسمان هنوز هم به دلیل نداشتن درز فاقد این ضعف است. سازههای لولهای تقریباً همیشه با استفاده از اتصالاتی مانند زانویی، سهراهی و … لوله اهنی مانیسمان میتواند جایگزین لوله درزدار شود اما به دلیل درز و جوش موجود در لولههای درزدار ممکن است همیشه نتوان آن را جایگزین لوله مانیسمان کرد. به طور کلی درزهای لولههای جوشی همیشه به عنوان یک ضعف تلقی میشده است. 5 – مغزی از یک قطعه لوله کوتاه دو سر دنده و یک قطعه آهن ریخته شده به شکل لوله که دو سر آن از خارج دنده می گردد ساخته می شوند .

نیوپایپ یکی از برند های بسیار معتبر در زمینه ی لوله های آب و فاضلاب است که محصولات با کیفیت و با دوامی را به بازار عرضه می کند. بستگی کاربرد این لایه ها را می توان از جنس پلی پروپیلن گونه R-PP ،پلی اتیلن، پلی اتیلن شبکه ای شده (PEX )یا پلی اتیلن مقاوم نسبی در برابر گرما (PE-RT) انتخاب نمود .

برای مثال لوله های اسپیرال پلی اتیلن در پروژهای پل سازی و راه سازی کاربرد دارند. به طور کلی لولهها کاربرد گستردهتری دارند و دامنه سایز آنها از نیم اینچ تا چند پا میباشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، میتوانید مطلب «لوله مسی چیست؛ کاربرد و ویژگی های این نوع لوله» را بخوانید. شرکتهای مهندسی متخصصانی را برای تعیین جنس لولهها در اختیار دارند که متناسب با نوع پروژه نوع و جنس لوله را مشخص میکنند. لوله جوشی درزدار با ورقه فلزی نورد شده تولید میشود، سرتاسر درز موجود در طول این لوله جوشکاری میشود.

سپس این لوله توخالی درون دستگاهی که ترکیبی از حدیده کردن و مندرل را انجام میدهد قرار گرفته و ضخامت خارجی آن کاهش داده میشود، این امر باعث میشود تا ضخامت داخلی لوله مانیسمان افزایش یابد. دو روش برای مشخص کردن قطر خارجی لولهها (OD) وجود دارد. لوله فلزی مانیسمان بسیار در برابر خوردگی مقاوم است چون پتانسیل کمی برای ناخالصی، تَرک و نقصان و اختلاف انعطافپذیری در این لوله وجود دارد، این در صورتی است که لولههای درزدار پتانسیل این مشکلات را دارند. نیازی به انجام تست صحت جوش برای لوله فلزی مانیسمان (بدون درز) نیست در صورتی که این تست حتماً باید برای لولههای بدون درز انجام شود.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با تولید لوله بدون درز فولادی وب سایت خود باشید.